در سالن یاس مجموعه شهر آفتاب

گزارش رونمایی از تازه‌های شعر «شهرستان ادب»

23 اردیبهشت 1396 09:08 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 5 با 1 رای
گزارش رونمایی از تازه‌های شعر «شهرستان ادب»

شهرستان ادب به نقل از فارس: آیین رونمایی از کتاب‌های شعر موسسه شهرستان ادب با حضور شاعران و علاقه‌مندان به شهر در سالن یاس برگزار شد.

*آثار شاخص آفتابگردان‌ها در کنار آثار بزرگان شعر انقلاب

میلاد عرفان‌پور در این مراسم با اشاره به آثار منتشر شده توسط شهرستان ادب گفت: آثار شاخص برخی از اعضای دوره‌های آفتابگردان‌ها در این برنامه رونمایی می‌شود که در کنار آثار بزرگان شعر توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر شده است.

وی افزود: علیرضا قزوه با یک مجموعه شعر سپید و محمود اکرامی‌فر با یک مجموعه غزل از جمله بزرگانی هستند که در سال جاری آثارشان منتشر شده است.

عرفان‌پور در پایان با اشاره به مجموعه رباعی‌های خود که به تازگی منتشر شده گفت: «راه بندان» مجموعه رباعی است که از من منتشر شده هرچند این مجموعه در راه‌بندان گیر کرد ولی در نهایت به نمایشگاه رسید.

محمود اکرامی‌فر در این مراسم با اشاره به مجموعه غزل‌هایش گفت: 50درصد اشعار این کتاب پیش از این منتشر شده اما باقی قبل از این کتاب جایی منتشر نشده بود. همچنین نام این کتاب برگرفته از بخشی از یکی از غزل‌های این کتاب است. وی در ادامه اشعاری از این کتاب را برای حاضران قرائت کرد.

محمد شکری‌فر یکی از شاعران جوانی بود که در این مراسم اشعارش رونمایی شد. وی گفت: تاثیری که آفتابگردان‌ها روی من و طیف زیادی از شاعران جوان داشته غیر قابل انکار است.

معین اصغری در ادامه به کتابش اشاره کرد و گفت: این کتاب مجموعه 25 غزل دارد که اغلب آنها از دوره دبیرستان تاکنون سروده شدند که در این کتاب منتشر شده است.

نیلوفر بختیاری که مجموعه اشعارش با عنوان «آیینه کاری سکوت» منتشر شده در این مراسم گفت: «این مجموعه شامل غزل‌ها، ترانه‌ها و رباعی‌های من است که این آثار در سال‌های ۹۰ تا ۹۵ سروده شده‌اند»و در پایان از توجهی که موسسه شهرستان ادب به معرفی شعر جوان دارد تشکر کرد.

سید محمدمهدی شفیعی یکی دیگر از آنهایی بود که در این مراسم از اشعارش رونمایی شد. وی گفت: این مجموعه دارای آثاری در قالب غزل و رباعی است که بین سال‌های 89 تا 95 سروده شده است.

وی افزود: تعدادی از کارهایی که در این سال‌ها سروده بود را کنار گذاشتم که در نهایت 40 شعر شامل 11 رباعی و 29 غزل در کتاب «مرز ما عشق است» منتشر شده است.

اعظم سعادتمند در این نشست که از کتاب «لیلی آذر» رونمایی می‌شد گفت: این مجموعه سومین کار من است که منتشر شده که شامل 41 غزل عاشقانه در آن منتشر شده است. اشعار این کتاب مربوط به سال‌های 91 و 92 است که چند غزل آن هم مربوط به این اواخر است.

محمدحسن نجفی که با مجموعه اشعار «بهار خواب» به نمایشگاه آمده گفت: این کتاب دارای 44 غزل است که مربوط به سال‌ها 89 به بعد است.

*جوانان باید انتظار نقد داشته باشند

محمدمهدی سیار در پایان این مراسم گفت: همه کتاب‌هایی که در این دوره از سوی انتشارات شهرستان ادب عرضه شده را دیده‌ام و خدا را شاکرم که شاهد این تنوع و بالندگی در شعر جوان هستم.

وی افزود: البته جوانان نیاز دارند تا کارهایشان نقد شود هرچند این روزها زمان تبریک و رونمایی است ولی پس از این باید انتظار نقد هم داشته باشیم تا رشد کنیم و متوقف نشویم.

سیار در ادامه گفت: البته شاید شاعران کمی از نحوه انتشار آثار در شهرستان ادب گلایه داشته باشند که کمی این روند طولانی است. ولی ما برای جلب اعتماد باید دقت کافی در تایید، انتخاب و انتشار آثار داشته باشیم تا این اعتماد به دست آمده از بین نرود.

علاقه‌مندان به تهیه آثار شهرستان ادب می‌توانند آثار این ناشر را در نمایشگاه کتاب واقع در شهر آفتاب در سالن A3، راهروی 5 غرفه 19 تهیه کنند.

کانال تلگرام شهرستان ادب در کانال شهرستان ادب با ادبیات به روز باشید شهرستان ادب تلگرام

تصاویر پیوست
  • گزارش رونمایی از تازه‌های شعر «شهرستان ادب»
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

تازه ها

 

«رضا داوری اردکانی و ادبیات» موضوع چهارمین میزگرد بوطیقا
با حضور علیرضا سمیعی، ابراهیم اکبری دیزگاه، محمدرضا وحیدزاده، محمدقائم خانی و حسن صنوبری

«رضا داوری اردکانی و ادبیات» موضوع چهارمین میزگرد بوطیقا

عرض تسلیت به دکتر محمدرضا ترکی
در پی شهادت منصور عباسی هفشجانی

عرض تسلیت به دکتر محمدرضا ترکی

رمان «شاخ دماغی‌ها» ویژۀ نوجوانان به بازار کتاب آمد
نخستین کتاب «مدرسه رمان» شهرستان ادب و اثری از سیده‌عذرا موسوی

رمان «شاخ دماغی‌ها» ویژۀ نوجوانان به بازار کتاب آمد

نور حق را نیست ضدی در وجود | یادداشتی از فاطمه دلاوری
پرونده‌کتاب «همه‌چیز مثل اول است»

نور حق را نیست ضدی در وجود | یادداشتی از فاطمه دلاوری

بیشتر

پر بازدیدترین ها

پر بحث ترین ها