موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب
Menu

جلسه نقد و بررسی رمان «بی کتابی» در ساوه برگزار شد

04 دی 1396 12:27 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای
جلسه نقد و بررسی رمان «بی کتابی» در ساوه برگزار شد

شهرستان ادب: 

جلسه نقد و بررسی رمان «بی کتابی» با همکاری خانه کتاب و شهرکتاب ساوه یکشنبه (۳۰ آذر) با حضور محمدرضاشرفی خبوشان، نویسنده و غلامرضا قاسمی زاده، منتقد در شهرکتاب ساوه برگزار شد.

در این جلسه، غلامرضا قاسمی‌زاده درباره کتاب «بی کتابی» گفت: این کتاب اثر ستایش شده‌ای از محمدرضا شرفی خبوشان است؛ نویسنده‌ای که استفاده درست از واژه و کلمه برای او همواره یک دغدغه است. بی کتابی را باید خواند و از فضای قجری آن لذت برد.

وی ادامه داد: گاهی در جزئیات این کتاب افراط شده و به نظر می‌رسد از کلمه‌های نامانوس زیاد استفاده شده است. اما روی هم رفته بعد از فصل اول، خواننده بر مدار نویسنده قرار گرفته و با لذت داستان را پی می‌گیرد. داستان مشروطه و به توپ بستن مجلس شورا از یک سو و غارت کتاب‌های نفیس از کتابخانه ناصری و مظفری از سوی دیگر توانسته داستان پرکششی را خلق کند.

قاسمی زاده  با بیان اینکه نویسنده در چیدن و به هم رسانی داستان‌های تو در تو روایت مدرن و سیالی را ارایه می‌کند، گفت: نویسنده گاه به علت افزایش تعداد روایت خواننده را سردرگم می‌کند. شاید محمدرضا شرفی خبوشان به عمد و با توجه به فضای پرالتهاب آن روزها این گونه روایت را در پیش گرفته است.

بر اساس همین گزارش، شهرکتاب ساوه در حوزه ادبیات داستانی هر ماه  کتابی با عنوان «کتاب ماه» انتخاب می‌کند و در آخرین جمعه همان ماه، در نشستی آن را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد. برابر اعلام، رمان «شکوه زندگی» ترجمه محمد همتی از نشر نو به عنوان «کتاب  ماه» در دی ماه نقد و بررسی می‌شود.

کانال بله شهرستان ادب
تصاویر پیوست
  • جلسه نقد و بررسی رمان «بی کتابی» در ساوه برگزار شد
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

تازه ها

پر بازدیدترین ها

پر بحث ترین ها