موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب
Menu
پیام تسلیت مؤسسۀ شهرستان ادب

«جمیله سادات کراماتی»، شاعر توانمند مشهدی درگذشت

24 مهر 1399 17:10 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای
«جمیله سادات کراماتی»، شاعر توانمند مشهدی درگذشت

شهرستان ادب: متاسفانه باخبر شدیم سرکار خانم «جمیله سادات کراماتی»، شاعر توانمند مشهدی، صبح امروز در اثر ابتلا به بیماری سرطان دار فانی را وداع گفتند. 
موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب و مجموعه شاعران همراه با این موسسه، درگذشت ایشان را به خانواده محترم کراماتی تسلیت می‌گوید و برای آن مرحومه از خدای متعال رحمت و مغفرت طلب می‌کند.

گفتنی‌ست از ایشان مجموعه شعر «ماه را دوست دارم که شبهایت را...» به‌جامانده است.

 

همچنین استاد «محمدکاظم کاظمی»، شاعر و ادیب افغانستانی درباره جمیله کراماتی، در صفحه اینستاگرامش نوشت: «از شاعرانی بود که در دهه طلایی هفتاد، در سنین دانش‌آموزی به جریان‌های شعری مشهد پیوست و از بهترین‌های نسل خویش بود. نام او از آن زمان تاکنون با نام راضیه رجایی، مرضیه موفق و زهرا محدثی گره خورده‌است. چند سال از جلسات شعر مشهد فاصله گرفته بود و البته با مطبوعات، ازجمله روزنامه شهرآرا همکاری داشت. ولی از حوالی اواسط دهه نود، دوباره شاهد فعالیت او بودیم با گام‌های جدیدی که در شعر نیز برداشته بود.
از حوالی سال ۱۳۹۸ در گروه شعر حوزه هنری مشهد، مسئولیت یافت و از آن هنگام پیگیری همه امور جلسات نقد کتاب ما با او بود و چقدر هم خوب و با نظم و جدیت کار می‌کرد. در همین زمان، از اعضای ثابت جلسه شعر امین نیز بود، در کنار یار دیرین خویش راضیه رجایی.
در چند ماه اخیر، خبرهای بدی از کسالت او می‌شنیدیم. در آخرین جلسه نقد کتاب ماه، درست همزمان با جلسه در اتاق عمل بود. بیماری خوفناک سرطان، او را ذره‌ذره در خود فرو برد.
باورناپذیر است، ولی حقیقتی است تلخ، خبر درگذشت جمیله کراماتی. روحش شاد.»

کانال شهرستان ادب در پیام رسان ایتا کانال بله شهرستان ادب کانال تلگرام شهرستان ادب
تصاویر پیوست
  • «جمیله سادات کراماتی»، شاعر توانمند مشهدی درگذشت
  • «جمیله سادات کراماتی»، شاعر توانمند مشهدی درگذشت
  • «جمیله سادات کراماتی»، شاعر توانمند مشهدی درگذشت
امتیاز دهید:
نظرات

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.