موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب
Menu
دورۀ هفتم آفتاب‌گردان‌های بانوان در ایستگاه پایانی

با ابتکار شهرستان ادب در مازندران برگزار می‌شود

26 مرداد 1398 18:44 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 5 با 1 رای
با ابتکار شهرستان ادب در مازندران برگزار می‌شود

شهرستان ادب: آخرین اردوی هفتمین دورۀ آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی، «آفتابگردان‌ها»، ویژۀ بانوان، امروز (شنبه 26 مرداد ماه) در مازندران آغاز می‌شود. در قالب این اردوی چهارروزه که به ابتکار مؤسسۀ شهرستان ادب برگزار می‌شود، شصت شاعر جوان از سراسر کشور، برای سومین بار گرد هم می‌آیند تا از برنامه‌های آموزشی فشرده با حضور استادان برجسته در زمینۀ شعر بهره‌مند شوند. بانوان شرکت‌کننده همچنین می‌توانند از برنامه‌های فرهنگی و تفریحی این اردو نیز استفاده کنند. این اردوی فرهنگی روز 29 مرداد به پایان می‌رسد. کمابیش همزمان با این اردو، اردوی ویژه آقایان نیز به صورت مجزا و کاملاً مستقل برگزار می‌شود.
شرکت‌کنندگان در اردوی سوم و نهایی، که امسال شصت نفر هستند، از استان‌های مختلف کشور می‌آیند. این شاعران جوان از میان گروه کثیری از علاقمندان بر اساس معیارهای مشخصی گزینش شده‌اند و در کلاس‌ها و کارگاه‌های متنوع، از برنامه‌های آموزشی با حضور استادان و شاعران سرشناسِ ملی در زمینۀ شعر بهره‌مند می‌شوند. بانوان جوان شاعر شرکت‌کننده پیش از این موفق شده‌اند اردوی نخست را در تیرماه سال گذشته و اردوی دوم را در بهمن‌ماه با موفقیت به پایان برسانند. 
کارگاه‌های تخصصی نقد و کلاس‌های شناخت و درک شعر ایران و جهان، با حضور استادان و شاعرانی چون ناصر فیض، سعید بیابانکی، محمدعلی مجاهدی، حسنا‌ محمدزاده، اسماعیل محمدپور، محمدحسین نعمتی، پونه نکوی، علی داودی، افسانه غیاثوند، سیدوحید سمنانی، مریم کرباسی، محمدرضا وحیدزاده و مبین اردستانی برای شرکت‌کنندگان در این دوره در نظر گرفته شده است.
این استعدادهای تازۀ شعر کشور، در فراخوان «آفتاب‌گردان‌ها» با ارسالِ شعر شرکت کرده‌اند و بر اساس معیارهای مشخصی گزینش شده‌اند. مطالعات در زمینه شعر، انگیزه و جدیت، توان شعرخوانی، سطح دانش معرفتی، و آزمون طبع شعر از جمله مهم‌ترین معیارها برای حضور در این دوره تخصصی است. علاقمندان به شرکت در این دوره‌ها، که به صورت رایگان برگزار می‌شود، می‌توانند به نشانی اینترنتی aftabgardanha.com مراجعه کنند و از تاریخ و شرایط استفاده از دوره‌های بعدی این اردوها کسب اطلاع کنند.
گفتنی است دوره‌های آموزشی آفتابگردان‌ها را دفتر شعر مؤسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب به صورت سالانه برگزار می‌کند. هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی، کمک به پویایی شعر جوان، کشف و پرورش استعدادها و زمینه‌سازی برای رویش نسل جدید شاعران انقلاب اسلامی است. هر ساله، در قالب این دوره آموزشی، ده‌ها شاعر جوان و مستعد از سراسر کشور و بخصوص شهرستان‌ها، شناسایی شده و به عضویت دوره در می‏‌آیند.


کانال شهرستان ادب در پیام رسان ایتا کانال بله شهرستان ادب کانال تلگرام شهرستان ادب
تصاویر پیوست
  • با ابتکار شهرستان ادب در مازندران برگزار می‌شود
  • با ابتکار شهرستان ادب در مازندران برگزار می‌شود
امتیاز دهید:
نظرات

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.