موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب
Menu
محمد سرور رجایی:

خدمات تابش به ادبیات انقلاب اسلامی بیش از ادبیات افغانستان است

21 آبان 1392 19:59 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 3.67 با 3 رای
خدمات تابش به ادبیات انقلاب اسلامی بیش از ادبیات افغانستان است

  محمد سرور رجایی مدیر خانه ادبیات افغانستان در ایران در گفت‌گو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره اخراج قنبرعلی تابش  شاعر و طلبه افغانستانی از دانشگاه علامه طباطبایی گفت: من از روزهای اول در جریان اتفاقی که برای ایشان افتاد بودم و پیگیری‌هایی هم انجام دادیم و امیدواریم این قضیه به صورت مسالمت آمیز حل شود.

وی افزود: باور من این است که شاعران و نویسندگان افغانستان که در فضای فرهنگی ایران حضور داشته‌اند و سال‌ها با فرهنگیان ایران رفاقت داشته‌اند،‌ متعلق به منطقه جغرافیایی خاصی نیستند که بتوان آنها را از آنجا اخراج کرد. اینها متعلق به منطقه زبان فارسی هستند و امثال قنبرعلی تابش بیش از اینکه به ادبیات افغانستان خدمت کرده باشند به ادبیات انقلاب اسلامی خدمت کرده‌اند.

رجایی اظهار داشت: متاسفانه سیاست‌های غلط به این ارتباطات لطمه می‌زند و باعث آسیب وارد شدن به یگانگی زبان و اشتراکات دینی و فرهنگی ما می‌شود و باید این نگاه‌های سلیقه‌ای چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت در میان ارتباطات ما حذف شود چون به نفع اشتراکات ما نیست بلکه به ضرر ما است.

مدیرخانه ادبیات افغانستان در ایران گفت: فرهنگیان افغانستان از ابتدای دوران دفاع مقدس در دفاع از مرزهای ایران حضور داشته‌اند و این یگانگی به جایی رسیده است که ما به خون شریکی با هم رسیده‌ایم و چنین رفتارهایی روا نیست.

رجایی اظهار داشت: قنبرعلی تابش در طی این سال‌ها کارهای بسیار شایسته‌ای برای ادبیات انقلاب اسلامی انجام داده است و اگر از او قدردانی نمی‌شود، ‌شایسته نیست که او را دلشکسته کنند و با سنگ انداختن میان فرهنگیان ایران و افغانستان ما را از هم جدا کنند.


کانال شهرستان ادب در پیام رسان ایتا کانال بله شهرستان ادب کانال تلگرام شهرستان ادب
تصاویر پیوست
  • خدمات تابش به ادبیات انقلاب اسلامی بیش از ادبیات افغانستان است
امتیاز دهید:
نظرات

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.